Символіка Богуславського району
Розквітай, Богуславська земля!
(Гімн Богуславщини)
муз. Олександра Терещенка
сл.Марії Тарасюк
Майже тисячу літ древнє місто стоїть
Над дзвінкою красунею Россю,
І сивіє печаль під вітрами стоїть,
Та співають ліси стоголосо:
Приспів:Родиш ти пшениці і героїв.
Молодій у труді, для людей розквітай,
Щоб і внуки гордились тобою!
В щедрих селах твоїх пахнуть медом сади,
І лани золоті неозорі.
Де б не був на землі, серце кличе сюди,-
Найясніші тут роси і зорі.
Приспів:Хай надія цвіте на твоїх рушниках,
Моя рідна мала Батьківщино.
Світла доля твоя -у надійних руках.
Бо молитва твоя -Україна.
Приспів:Пролітають віки, мов стрімкі журавлі,
Та синів твоїх множиться слава.
Найдорожчий мені цей куточок землі,
Що людину і Господа славить.
Опис герба
Герб Богуславського району має вигляд заокругленого щита, який представлений класичною формою і загостреною посередині нижньою частиною. Лівий і правий кути щитазаокруглені, загостреня посередині нижньої частини направлене зовні щита.
На синьому полі (фоні) зображені три зелені горби з золотим обрамленням, що символізують різноманітні форми рельєфу Богуславського району (елемент герба м.Богуслав).
Над середнім горбом розміщується постать Архистратига Михаїла в срібному військовому обладунку щитом та золотим мечем в правій руці вістрям догори.
На округлому щиті -малиновий хрест. Голова не покрита, навколо голови золотий вінець. Постать Архистратига Михаїла розміщена на срібній хмарині.
В підніжжі щита на золотому фоні - сім перевязів зі стрілами посередині. Перев′язи символізують сім головних річок району: Рось, Богуславка, Хоробра, Фоса, Нехворощ, Реп′яшка, Боярка. Стріли є свідченням оборонної ролі древньоруських городищ -Саварка, Богуслав, Половецьке.
Внизу щит прикрашений вінком. В нижній частині у вінок вплетені дві дубові гілки з зеленим листям, що символізують основні види рослинності краю. Завершують вінок шість колосків пшениці, які розташовані симетрично по три колоски з обох боків щита. Крайні колоски з кожного боку мають дев′ять зернин, інші -по п′ять. Колоски пшениці золотого кольору є символом основних напрямків сільського господарства району.
На кожен з двох нижніх колосків зліва та справа від щита частково накладаються по одному листку відповідної гілки. Дубові гілки, що розташовані симетрично з обох боків щита листками догори, мають по 8 зелених листків, які частково накладені один на одного.
У вінок вплетений білий рушник з червоним декоративно-тканим богуславським орнаментом, що є символом традиційних народних примислів району (ткацтва, гончарства, дожкарства, вишивання).
На рушнику в нижній частині на білому фоні напис червоними літерами "Богусласький район". Напис виконаний стилізованим старослав′янським шрифтом.
Опис прапора Богуславського району
Прапор Богуславського району являє собою прямокутне полотнище, яке складається з трьох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхня з них синього кольору (елемент герба України), середня - жовтого (елемент прапоря Київської області), нижня -зеленого (колір основного елемента герба м.Богуслав). На відстані 0,5h від правого краю прапора розміщена вертикальна біла смуга з елементами геометричного орнаменту червоного кольору розміром 0,5, що займає 10% від площі прапоря (елемент герба Богуславського району).
Співвідношення ширини Прапора до його довжини 2:3. На фон Прапоря може накладатися щит Герба Богуславського району.